اخبار

مدیرکل دفترصنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از غرفه شرکت صنایع تولیدی کروزبازدید کرد.

سیدرضا مفیدی مدیرکل دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو در خصوص حمایت از داخلی سازی قطعات پیشرفته و کمک به کاهش ارزبری در کشور گفت: اصلی ترین و مهمترین نوع حمایت این است که ازورود کالاهایی که در داخل امکان ساخت آن را داریم، ممانعت شود که این امر به کاهش ارزبری در کشور منجر خواهد شد.

وی در خصوص حمایت از قطعه سازان نیز افزود: شرایط اقتصادی کنونی بهترین فرصت را برای قطعه سازان داخلی فراهم کرده است تا به بهترین شکل از این فرصت استفاده کنند؛ دولت نیز با ممانعت از واردات نمونه ساخت داخل و یا حتی کالاهایی که امکان ساخت آن را در داخل داریم، از قطعه سازان حمایت خواهد کرد.

مفیدی درخصوص نشاط پیرامونی ارزیابی‌اش در بازدید از غرفه کروز اظهارداشت: یک نوع کنسرسیوم ویژه که قبلا در بخش دولتی شاهد بودیم، امروز در قطعه سازی کروز مشاهده کردیم؛ اگر تجربیات ناقص کنسرسیوم‌ها و مشارکت‌های دولتی را رفع کنند، این مجموعه ی خصوصی شانس و موفقیت بیشتری در حوزه قطعه سازی خواهد داشت.

مدیرکل دفترصنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت در ادامه یادآور شد: باید موازی کاری های دولتی و حتی بخش خصوصی حذف و هم افزایی جایگزین هم فرسایی شود.

وی با تاکید بر اینکه برخی شرکت‌ها بر روی یکسری قطعات الکترونیکی تمرکز می‌کنند و بلافاصله مجموعه‌ای دیگر نیز روی همان موضوع سرمایه گذاری کرده است، خاطرنشان کرد: اگر این مسئله با نیاز کشور همراه نباشد نگران کننده است و ما حاضریم کمک کنیم تا انتخاب دقیق تری برای حوزه سرمایه گذاری و فعالیت صنعتی خود داشته باشند.