اخبار

شرکت صنایع تولیدی کروز و کانتیننتال آلمان، پس از سال‌ها همکاری درزمینه تولید قطعات و به دنبال توسعه فعالیت‌های خود در بازار ایران، قرارداد تأسیسجوینت ونچر مشترک را به امضا رساندند.شرکت کانتیننتال آلمان نامی شناخته شده درصنعت قطعه‌سازی است و هم‌اکنون با دارا بودن طیف وسیعی از خطوط تولیدی، در جایگاهسومین قطعه ساز جهان جای دارد. این شرکت مدت‌ها است در زمینه تولید قطعات خودرو باشرکت کروز همکاری می‌کند اما در ادامه برنامه‌های توسعه‌ای کروز و به دنبال گشایش‌هایحاصل شده در فضای پسابرجام، دو طرف پس از مذاکرات فشرده برای تأسیس یک جوینت ونچرمشترک در ایران به توافق رسیدند.

در طی این قرار شرکت دو شرکت قطعه‌سازی کانتیننتال (Continental) از آلمان و کروز از ایران هفته گذشته اقدام به ایجاد یک شرکتمشترک به نام CCAC(  Continental Crouse Automotivecomponents ) کردند. شایان‌ذکر است سهم کروز55 درصد و سهم شرکت آلمانی 45 درصد است.
بر اساس این قرارداد، شرکت مشترک کروز و کانتیننتال جدیدترین مدل‌های قطعه
 ECU با فناوری 32 بیتی و انژکتور و ECT را در ایران تولید خواهند کرد. در این زمینه باید توجه داشت در حالحاضر معماری ECU های تولید شده در کشور 16 بیتیاست و فناوری بالاتر ECU هایی با معماری 32 بیتی باعث می‌شودایران در زمره کشورهای پیشرو در این زمینه قرار گیرد. از سوی دیگر تولید انژکتوربه دلیل دقت و فناوری بالایی که در تولید آن وجود دارد در حال حاضر محدود بهکشورهایی همچون آمریکا، ژاپن و آلمان است و با تأسیس این جوینت ونچر، ایران نیز درکنار این کشورها به تولیدکنندگان این قطعه حساس خواهد پیوست.

همان‌گونه که عنوان شد شرکت کانتیننتال آلمان بخش‌های مختلفی ازخودرو را تولید می‌کند و به همین دلیل بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، درگام بعدی شرکت‌های مشترک دیگری در زمینه‌های فعالیت کانتیننتال ازجمله ترمز وتجهیزات سیستم صوتی و اطلاع‌رسانی خودرو ایجاد خواهد شد. از سوی دیگر در اینقرارداد مباحث انتقال فناوری هم به‌صورت شفاف دیده است، به‌طوری‌که هم‌زمان با عقداین قرارداد 4 مهندس کانتیننتال در مرکز مهندسی شرکت مشترک آغاز به کارکرده‌اند ودر مدت کوتاهی شاهد افزایش تعداد این مهندسان به 10 نفر خواهیم بود.

گفتنی است این قرارداد در حالی بین کروز و کانتیننتال منعقد شده استکه این دو شرکت سابقه همکاری 12 ساله در زمینه تولید قطعات موتور و تأمین قطعاتبیش از 8 میلیون موتور خودروهای تولید داخل دارند و قرارداد تأسیس جوینت ونچر عملاگامی رو به جلو در همکاری‌های بلندمدت میان دو شرکت است.
شرکت کانتیننتال آ-گ
 Continental AG که با نام «کونتی» نیز شناخته می‌شود،سال 2016 با فروش بیش از  40 میلیارد یورو توانست سومینقطعه ساز بزرگ دنیا لقب بگیرد.